Ev Satın Alma Rehberi

Ev satın alma rehberi

Ev satın almak hayatınızda vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Meblağsı büyük olduğundan ve taşınabilir bir mülk olmadığından dikkatli olmak için çabalar, bol bol araştırmalar yaparsınız. Bu araştırmalara da önce en yakınlarınıza danışarak başlar, kafanızdaki soru işaretlerine onların yönlendirmeleriyle cevap bulmaya çalışırsınız. Fakat yakınlarınızın cevapları yeterli midir yoksa onlara danışarak hata mı yapıyorsunuz?

Ev satın almaya karar verdiğinizde, başlangıç olarak arsanın değeri, size çıkaracağı yapım maliyeti, kira için kullandığınızda getirisi, yakınlarında bulunan konutların fiyatlarını öğrenmek buna göre plan yapmak gerekir.

Öncelikle, bir konutun fiyatını belirlerken, değerlendirme yapmak gerekmektedir. Bunu yaparken izlenecek yol da, konutun fiyatına ve piyasanın rutinine göre maliyeti belirlemektir. Bir taşınmazın net geliri de, konutun yıllık gelirinden, gelir kaybı ve giderlerin çıkarılması ile bulunmaktadır.

İnşaatın kalitesi, arsanın alanı ve toplam kullanım alanı, alan içerisinde bulunan sosyal tesisler, tabi ki taşınmazın bulunduğu ilçe ve yer, binanın iç-dış düzeni, güvenlik sistemine sahip olup olmadığı, diğer ilçelere ulaşımı ve tapusu, alınan aidat miktarı, binanın sahip olduğu fiziki özellikler ve binanın yapıldığı yıl gibi maddeler de ev satın alırken dikkat edilmesi gereken ve fiyat konusuna etki eden hususlardandır.

Günlük Kiralık Ev İzmir – Satılık Ev İzmir

Google