Kiradan Düşülebilecek Masraflar

Kiracı olduğunuz eve bazı masraflar yapmanız gerekebilir. Bu masraflar her zaman kiracıların kafasını karıştırmaktadır. Hangi masraflar ev sahibine ait ya da değil pek kararlaştırılamaz. Ev sahibinden kiradan düşmek için talep edilecek masraflar nedir? Bu konuda tam bir görüş birliği olmasa da dış cephe ve apartmanla ilgili şeylerde yapılan masraflar ev sahibinin kiradan düşmesi gerekenlerden sadece bir kaçıdır.

Öncelikle masrafların ücretini belirlemeniz lazım. Bu belirlemelerin dayandığı belgelerin de bulunması gerekir. Bu belgeler ev sahibine karşı haklılığınızı da gösterecektir. Bu nedenle belgeleme en önemli konulardandır. Bu belgelerden sonra kiranızı eksik yatırabilir ve belgeleriniz ile ev kirasını daha az yatırabilirsiniz. Yapılan masrafların kişisel olmaması gerekir. Aksi takdirde ev sahibi kiradan düşmek istemeyebilir.

Ev içerisinde kişisel olmayan bazı ihtiyaçları da ev sahibi karşılayabilir. Bunun için birebir görüşmek gereklidir. Ev sahibi ile aranızdaki ilişki bu konuda sizlere oldukça yardımcı olabilir. Hangi masraflara karışıp karışmayacağını net şekilde konuşursanız daha kesin çözümler ortaya koymanız mümkün olur.

Google